Školení sušičů Virtuální prohlídka +420 235 301 321 Servis
czech arrow
Ventilace sil na obilí

Ventilace sil na obilí

průduch po celém obvodu <br> střechy sila

průduch po celém obvodu
střechy sila

eliminace zatékání <br> do sil

eliminace zatékání
do sil

ideální proudění vzduchu <br> pod střechou

ideální proudění vzduchu
pod střechou

Pouze účinná ventilace v silech zajistí kvalitní dlouhodobé skladování obilí

scroll
Představení Reference
Ventilace sil na obilí

Pouze účinná ventilace sil zajistí kvalitní skladování

Abychom mohli mluvit o skutečně kvalitním dlouhodobém skladování, je třeba v sile zajistit dostatečnou ventilaci. Větrání v obilních silech je umožněno prostřednictvím celoroštové podlahy, nebo větracích kanálů, které jsou vedeny v základové desce sila, a jejich tvar je přesně navržen dle požadavků na ventilaci. Enormní výška sila generuje rovněž extrémní tlak na roštové panely a jejich podpěry. Patentovaný tvar roštů TRI-CORR se zpevňujícím žebrem v kombinaci s podpěrami PARTHENON vykazují velmi vysokou pevnost a odolnost i při nejvyšších měrných tlacích generovaných sloupcem zrna. Samotný přísun vzduchu zajišťují vysokotlaké radiální ventilátory české výroby, jejichž parametry navrhujeme podle účelu skladování. Za účelem zabránění vzniku kondenzátu v prostoru pod střechou sila instalujeme odtahové protikondenzační ventilátory v provedení Ex. 

  • patentované řešení „Eave Vent Kit“ umožňuje použít střešní panely bez prostupů a zajišťuje ideální proudění vzduchu pod střechou
  • vysokotlaké radiální ventilátory 
  • celoroštová podlaha s dvojí možností perforace
  • odtahové protikondenzační ventilátory

Větrání v silech Eave Vent Kit

Novým a velmi účinným prvkem ventilace v silech BROCK je tzv. „Eave Vent Kit“. Jedná se o průduch po celém obvodu střechy sila, namísto běžně používaných odvětrávacích komínků na střeše sila. Patentované řešení „Eave Vent Kit“ umožňuje použít střešní panely bez prostupů, tedy hladké v celé délce, čímž eliminuje možnost zatékání do sil přes otvory kolem klasických komínků.

V kombinaci se střešním protikondenzačním ventilátorem zajišťuje ideální proudění vzduchu pod střechou a tím odvod nasyceného vzduchu z prostoru mezi zrnem a střechou. Hlavní ventilaci zajišťují vysokotlaké radiální ventilátory.

Poslat dotaz

Reference

Kontaktní formulář

Dejte o nás vědět...

soc soc