Školení sušičů Virtuální prohlídka +420 235 301 321 Servis
czech arrow
Pásová sušárna STELA BTL

Pásová sušárna STELA BTL

Nízkonákladové <br>provedení

Nízkonákladové
provedení

Sušení <br>různých materiálů

Sušení
různých materiálů

Sušení<br> odpadním teplem

Sušení
odpadním teplem

Pásová sušárna STELA BTL slouží nejen k sušení zemědělských plodin.

scroll
Představení popis Reference
Pásová sušárna STELA BTL

IDEÁLNÍ SUŠIČKA NA DIGESTÁT, ŠTĚPKU A PILINY

Průmyslové sušičky STELA BTL (Band Trockner Lichte) jsou levnějším a jednodušším provedením pásových sušiček. Jsou rovněž ideálním řešením pro využití odpadního tepla z bioplynových stanic. Tento model je vhodný pro sušení různých druhů materiálů, jako je digestát, piliny, dřevní štěpka, čistírenské kaly, výpalky, bentonit nebo zemědělské produkty jako obiloviny, kukuřice, vojtěška, řepné řízky a podobně.

Sušit se dají produkty (mimo prachu) až do velikosti frakce G50, všechny sypké, ale i tekuté produkty (se sušinou alespoň 4%). 

  • moderní konstrukce pásových sušiček
  • plastový pás s vysokou hustotou tkaní
  • automatika sušení, čištění a vlhkosti
  • možnost sušení odpadním teplem z výroby – voda, pára
  • výkon od 1 do 20 t/h
  • jednodušší provedení než BT
  • možnost napojení na bioplynové stanice

Provoz sušiček i za extrémních podmínek počasí

Pásové sušičky STELA BTL jsou vyrobeny na provoz 8 000 hod/rok, ale dokáží  pracovat i 8760 hod/ rok a pracují i za extrémních podmínek počasí. Regulace sušení se provádí rychlostí pásu a regulací výkonu ventilátoru.

Sušičky jsou vybaveny velmi kvalitním monitoringem a v automatickém režimu plně vyhoví potřebám provozu. Výstupní vlhkost je sledována a je tak možné dosáhnou přesných hodnot na následnou granulaci nebo jinou formu úpravy.

Poslat dotaz

Popis

Princip pásového sušení přesně odpovídá charakteru teplot, které lze získat od kogeneračních jednotek nebo výroby, tedy 60–120 °C, a charakteru sušení s nízkou teplotou a velkým průtokem vzduchu. Sušení probíhá v uzavřeném sušicím tunelu na plastovém pásu z tkaného polyamidu. Tento speciální pás vydrží teplotu až do 140 °C. Jeho hustota tkaní umožňuje sušit i velmi jemné prachové materiály. Pás slouží i jako přirozený filtr a zaručuje tak nízkou koncentraci prachových emisí na výstupu. Pásové sušárny jsou jedinou cestou jak dosáhnout rovnoměrného sušení s garancí výstupní vlhkosti.

Reference

Kontaktní formulář

Dejte o nás vědět...

soc soc