Školení sušičů Virtuální prohlídka +420 235 301 321 Servis
czech arrow

Dvě posklizňové linky na jednom místě


Mít k dispozici kvalitní linku na posklizňovou úpravu a uskladnění obilí je pro farmáře bez pochyby výhrou. V silech je možné úrodu bezpečně uskladnit na dlouhou dobu, aniž by ztratila na kvalitě, a prodávat až za příznivých cenových a obchodních podmínek.

Starší posklizňovou linku doplnila nová

Mít k dispozici kvalitní linku na posklizňovou úpravu a uskladnění obilí je pro farmáře bez pochyby výhrou. V silech je možné úrodu bezpečně uskladnit na dlouhou dobu, aniž by ztratila na kvalitě, a prodávat až za příznivých cenových a obchodních podmínek. Čističky a sušičky svou měrou také přispívají ke zvýšení tržní hodnoty sklizené komodity. V ZD Křižanovsko si to dobře uvědomují, a tak se nezdráhali investovat do nové posklizňové linky, která jim teď dobře slouží. Kvalitní posklizňová linka není zrovna malou investicí, nicméně vynaložené náklady se farmám rychle vrátí. 

Nový příjmový koš a další sila na kukuřici

Zemědělské družstvo Křižanovsko mělo původně zájem o rekonstrukci původní posklizňové linky ze 70. let. Nakonec se ale rozhodlo pro stavbu linky nové, a to přímo vedle té stávající. Jelikož hospodaří na výměře 1 600 h, budou se jí extra sklady a čistička hodit. „K účelům skladování jsme v Křižanově postavili tři obilní sila BIN s celkovou skladovací kapacitou 1626 tun. Sila budou sloužit primárně pro uskladnění sladovnického ječmene a řepky. Linku jsme vybavili švédskými dopravníky SKANDIA o výkonu 60 tun/hod, které jsou dále doplněny o stejně výkonnou bezezbytkovou obilní pumpu SOBY SG60. Čištění zajišťuje sítová čistička GEBR.RUBERG RVS60, která je posazena přímo na prachové komoře, pro zefektivnění likvidace odseparovaných odpadů,“ informuje manažer projektu Ing. Ondřej Bucher s tím, že nová posklizňová linka je první fází revitalizace celé posklizňové úpravy v ZD Křižanovsko.

Společnost PAWLICA s.r.o. je dlouholetým dodavatelem posklizňových technologií především do České republiky, Slovenska a Polska. Svým zákazníkům umí nabídnout jak rekonstrukce stávajících posklizňových linek, tak stavbu kompletní linky na klíč, a to od vytvoření projektové dokumentace až po uvedení linky do provozu.  Samozřejmostí je zajištění záručního a pozáručního servisu.

Sledujte nás - Facebook

Dejte o nás vědět...

soc soc