Školení sušičů Virtuální prohlídka +420 235 301 321 Servis
czech arrow

Cesta za výrobcem největších sil na světě BROCK!


Naše společnost PAWLICA s.r.o., největší generální dodavatel posklizňových linek v České a Slovenské republice, pravidelně pořádá pro své obchodní partnery zahraniční návštěvy dodavatelských výrobních závodů a referenčních farem.

Naše společnost PAWLICA s.r.o., největší generální dodavatel posklizňových linek v České a Slovenské republice, pravidelně pořádá pro své obchodní partnery zahraniční návštěvy dodavatelských výrobních závodů a referenčních farem, kde si mohou prohlédnout jejich práci v posklizňové úpravě a vyměnit si zkušenosti v provozu farmy a obhospodařování půdních bloků. Nejinak tomu bylo i v březnu 2023, kdy naše společnost pozvala přední české i moravské podniky k prohlídce výrobního závodu producenta největších obilních sil na světě – společnosti BROCK. Představitelé a zástupci českých zemědělských podniků si mohli prohlédnout nejen samotné výrobní prostory a výrobní proces obilních sil BROCK, ale také navštívit místní farmáře a obilní silo BROCK s největším sériově vyráběným průměrem na světě (47,5 m) o jednorázové kapacitě 33.500 tun kukuřice! Celá naše expediční cesta byla vyvedena tradičním americkým stylem cestování se zakončením v největším městě státu Illinois – Chicago City, kde byl pro účastníky připravený i zážitkový program s prohlídkou města a návštěvou nejzajímavějších míst.

Návštěva reference BROCK u amerického farmáře Tom-Farms ve státě Indiana

Návštěva Ameriky byla zahájena ve státě Indiana ve městě Milford, kde se nachází ústředí a hlavní výrobní závod společnosti BROCK. Zástupci společnosti BROCK provedli zájemce celým výrobním procesem skladovacích sil řady Everest s plochým dnem, včetně patentovaného ohýbání střešních panelů, tvarování obvodových plechů, nebo samotné vypalování jednotlivých komponentů na laserových stolicích. Za zvláštní pozornost vždy stojí tvářecí linka na výrobu panelů celoroštových podlah, které mají patentovanou konstrukci a jsou vyráběné přímo na míru požadovaného průměru sila. Výrobní závod BROCK se dále zabývá vývojem a výrobou provzdušňovacích systémů obilních sil s plochým dnem i kuželových sil, vč. krmivářských silek pro dceřinou společnosti Chore-Time. Společnost BROCK, jejíž historie sahá až do roku 1957, si zakládá na vysoké úrovni výrobní přesnosti a kvalitě výroby jednotlivých komponent. To vše za několik předchozích dekád, podařilo povýšit tuto největší americkou značku obilních sil na světového lídra ve svém oboru.

„Cílem naší společnosti je zachovávat si stále vysokou kvalitu nabízených produktů, na základě nových poznatků a zkušeností z provozu od zákazníků vyvíjet nové příslušenství sil s důrazem na bezpečnost práce při obsluze našich obilních sil BROCK“ – Jack Stambaugh generální ředitel a vicepresident BROCK"

Železniční vagón vyskladní za 4 minuty

Prohlídky referencí směřovaly zprvu k největšímu místnímu obchodníkovi s komoditami Cargill, kde jsou instalována dvě sila BROCK o kapacitě 2x 25.000 tun, včetně obilního betonového sila. Mezi přednosti tohoto areálu nesporně patří celková logistika, kdy je kolem skladu vybudována železniční smyčka, která pojme celý vlak čítající až 100 vagónů. Příjmové koše automobilového a železničního příjmu, které pracují s výkonem 600 tun/hod. zajišťují bezproblémový pohyb vozidel v rámci areálu. Provozovatel má stanovenou normu pro vyprázdnění jednoho vagónu centrálním spodním výpadem na 4 minuty. Vyprázdnění dovezeného uceleného vlaku s kukuřicí a kapacitě 10.000 tun tento sklad s výkonnými příjmový cestami dokáže pojmout za dvě 8hodinové směny! Další zajímavostí tohoto areálu je i venkovní dočasný sklad na kruhové volné ploše s obvodovým provzdušňováním, který slouží pro jednorázové zvětšení skladu při ostré sklizni.

BROCK - 65 let tradice, zkušeností a inovací

Naše putování ve státě Indiana pokračovalo přes místní rodinné farmy, jejichž kořeny sahají až do 18. století, a které byly vybaveny několika unikátními řešeními v posklizňové úpravě, ale pro ten opravdu NEJVĚTŠÍ zážitek jsme si museli přejet do jiného amerického státu. Naše prohlídky referencí byly zakončeny ve státě Illinois, kde jsme nemohli přehlédnout dominantu zdejší krajiny – skladovací obilní silo BROCK s největším sériově vyráběným průměrem na světě! Svého času se jednalo o největší silo na světě, ještě v modelu M-Series (Million Bushel Silo. Jedná se o silo s jednorázovou kapacitou 42.500 tun kukuřice, která je soustředěna v jedné buňce průměru 47,5 metru a výšce 40 metrů. Konstrukční zajímavostí je dvouplášťové řešení s vnitřními integrovanými nohami, které bezpečně fixují celý uskladněný objem. Skladovanou kukuřici v jednom okamžiku provzdušňuje šestice velkoobjemových provzdušňovacích ventilátorů BROCK, která zajišťuje uvnitř sila klima potřebně pro dlouhodobé skladování. Modelovou řadu M-Series překonala současná řada Everest, která díky konstrukčním optimalizacím dokázala navýšit kapacitu největšího sila na neskutečných 49.200 tun kukuřice při průměru 47,5 m a výšce 45,6 m!

Chicago – větrné město

Celá expediční cesta vyvrcholila v největším městě státu Illinois – Chicago City, které je známé hlavně svým větrným prostředím. Pro naše zákazníky jsme měli připravenou návštěvu všech dominant tohoto třetího největšího amerického města. Nejvyšší budovu WILLIS TOWER a její výhled z vysutých prosklených balkonů umístěných ve 103.patře, dále jsme navštívili hokejový stadion, a společně s americkým pivem a místními fanoušky zafandili na hokejovém zápase NHL Chicago Blackhawks vs. Dallas Stars 😊. Ochutnali jsme místní tradiční gastronomii, vyfotili se u začátku slavné Route 66, nebo si užívali výhledů na město z lodi při vyjížďce po Chicago River.

 

„Děkujeme za super organizaci velmi zajímavého a krásného výletu od firmy PAWLICA … šlapalo to stejně na výbornou jako jejich realizace projektů u nás“ Ing. Milada Rašková Měsícová – předseda představenstva ZD Unčovice
 

„Krásný a poučný výlet, velice příjemná společnost. Děkuji firmě PAWLICA za perfektní organizaci.“
Ferdinand Večeřa – ředitel RenoFarma Troubky a.s.

Sledujte nás - Facebook

Dejte o nás vědět...

soc soc