Školení sušičů Virtuální prohlídka +420 235 301 321 Servis
czech arrow
Sušička obilí STELA VARIO

Sušička obilí STELA VARIO

sušení zrnin

sušení zrnin

pro menší objemy

pro menší objemy

svépomocná montáž

svépomocná montáž

Typová řada sušiček obilí STELA VARIO je určena pro menší objemy sušení zrnin.

scroll
Představení TECHNICKÝ LIST
Sušička obilí STELA VARIO

FARMÁŘSKÁ SUŠIČKA OBILÍ PRO SUŠENÍ MENŠÍCH OBJEMŮ

Typová řada sušiček obilí VARIO je určena pro menší objemy sušení obilí. Lze na ní sušit velké zrniny a je vhodná i pro sušení semen speciálních plodin, jako je kmín, mák, pohanka, proso, koriandr a podobně. Specifikem řady VARIO  je určení pro svépomocnou montáž. Díly sušičky jsou konstruovány tak, aby rozměrově i váhově vyhovovaly pro manipulaci jedním mužem. Celá sušička je tedy sestavena z malých dílů, pospojovaných šroubovými spoji. Variabilita vybavení se různí co se týče elektročástí, měření a regulace, od téměř primitivního za nízkou cenu až po komfortní vybavení včetně výměníku a odlučovače prachu.  

  • sušení veškerých zrnin
  • sušení speciálních plodin:
  • kmín, mák, pohanka, proso, koriandr
  • svépomocná montáž
  • vysoká variabilita vybavení 
  • dávkové i kontinuální sušení

Technický list sušárny VARIO

Obilní sušičky VARIO mohou pracovat jak kontinuálně, tak dávkově. Při kontinuálním sušení se udržuje teplota vzduchu pomocí termostatů a vlhkost se udržuje manuálním nastavováním intervalů chodu turniketů.

Jedná se v principu o šachtovou sušičku malých rozměrů. Věž stojí na čtyřech nohách nesoucích vyprazdňovací zařízení, moduly šachty až po plnicí zásobník. Vyprazdňovací zařízení je turniketové. Moduly šachty jsou montovány z pásnic s vykládanými kanálky. Velikost předzásobníku je volitelná. Z obou stran šachty jsou komory, přičemž na výstupní komoru je napojen odsávací ventilátor, a to buď nahoře pro přímý výstup, nebo přes koleno na zemi. Na něj je pak osazeno odprašovací zařízení, takzvaný centroodlučovač. Na vstupní šachtu je připojen topný generátor-buď přímý ohřívač plynu nebo výměník při LTO.. 

Poslat dotaz

Kontaktní formulář

Dejte o nás vědět...

soc soc